Tłumaczenie strony sklepu

Fauch 600 preparat do kotłów opalanych gazami 5l.

Dostępność: Dostępny
Wysyłka: Od ręki
Cena brutto: 355,47 zł 355.47
Cena netto: 289,00 zł
ilość szt

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Fauch
Kod produktu: 70140

Opis

Fauch 600

Koncentrat do czyszczenia kotłów opalanych gazem 

Preparat Fauch 600 (koncentrat 5l) - niezwykle skuteczny środek do czyszczenia kotłów i komór paleniskowych opalanych gazem

Informacje ogólne

Podobnie jak kotły opalane olejem opałowym również kotły gazowe muszą być co jakiś czas czyszczone z osadów. W trakcie pracy kotła gazowego wraz z zasysanym powietrzem zostają wciągnięte do gazowego paleniska kotła cząsteczki stałe takie jak np. pył, włosy, kłaczki itp. Cząsteczki te po częściowym spaleniu osadzają się na płytkach wymiennika ciepła. Proces ten szczególnie intensywnie przebiega w piecach gazowych przepływowych. W ekstremalnych warunkach osady mogą doprowadzić do zwężenia przewodów kominowych i spaliny mogą przedostać się do pomieszczeń mieszkalnych powodując niebezpieczeństwo zatrucia ludzi. Regularne stosowanie FAUCH 600 zapobiega w wielu przypadkach awariom kotła jak i kosztownej wymianie wymiennika ciepła.

Zasada działania

FAUCH 600 jest mieszaniną odpowiednich składników, które oddziałują na osady w sposób fizyko-chemiczny. Specjalnie dobrane substancje powierzchniowo czynne umożliwiają wniknięcie środka w głąb nagromadzonych osadów. Sole zawarte w tym produkcie pod wpływem temperatury rozpadając się kruszą i odrywają od podłoża osady. Osady luźno związane z podłożem zostaną łatwo usunięte. Oderwane osady zostaną spalone, a ich ewentualne resztki wydalone wraz ze spalinami przez komin. Sole zawarte w produkcie rozpadają się nie pozostawiając żadnych osadów.

Sposób użycia

Zdjąć pokrywę kotła tak, aby był dostęp do do strony ogniowej. W przypadku bardzo grubych nalotów należy wymiennik ciepła spryskać środkiem FAUCH 600. Po odczekaniu kilku minut, włączyć palnik kotła. Osady zostaną wypalone. Jeżeli zajdzie taka potrzeba opisane czynności należy powtarzać aż do momentu całkowitego wypalenia osadów. Jeżeli planujemy w jakimkolwiek kotle zastosować środek FAUCH 700, wówczas zawsze należy usunąć osady z komory spalania środkiem KonClean 600 lub FAUCH 600rodki ostrożności

Środki ostrożności

Środek żrący! Przechowywać z dala od dzieci. Stosować odpowiednie ochronne okulary oraz rękawice i odzież. Nie stosować na powierzchniach lakierowanych.

Opakowania handlowe

5 l kanistry plastikowe

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl