Tłumaczenie strony sklepu

Fauch 400 usuwa sadzę i osady siarczanowe 1l. gotowy

Dostępność: Dostępny
Wysyłka: Od ręki
Cena brutto: 23,37 zł 23.37
Cena netto: 19,00 zł
ilość szt

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Fauch
Kod produktu: 70132

Opis

FAUCH 400

Koncentrat do czyszczenia kotłów opalanych olejem opałowym 

FAUCH 400 jest produktem przeznaczonym do usuwania sadzy i osadów zawierających siarczany nagromadzonych w kotłach opalanych olejem opałowym. 

 Informacje ogólne

Olej opałowy zawiera siarkę i inne towarzyszące pierwiastki. W trakcie procesu spalania tego paliwa w kotle osiadają na ściankach paleniska i nie tylko, osady zawierajęce związki chemiczne siarki. Nawet zapewnienie optymalnych warunków spalania paliw nie wykluczy gromadzenia się w kotle trudnych do usunięcia osadów. Minimalnej grubości osady sadzy lub siarczanów powodują znaczne podniesienie się temperatury gazów wylotowych. Warstwa 1 mm takich osadów powoduje bardzo poważne utrudnienie wymiany ciepła w kotle. Konsekwencją tego jest zwiększone zużycie oleju opałowego oraz podwyższenie temperatury spalin na wylocie z kotła o około 50°C. FAUCH 400 usuwa bezproblemowo niespalone siarczany. Dodatkowo FAUCH 400 zmniejsza korozję paleniska kotła oraz szybkość tworzenia się nowych osadów na oczyszczonej powierzchni.

Zasada działania

FAUCH 400 jest słabo alkalicznym koncentratem dającym się łatwo rozpylać. Można ten środek rozcieńczać z wodą w stosunku 1:25. Koncentrat FAUCH 400 posiada pH=9, natomiast rozcieńczony posiada pH=8. FAUCH 400 oddziałuje na osady na zasadzie procesu fizyko-chemicznego. Specjalne środki powierzchniowo czynne umożliwiają wniknięcie środka czyszczącego w głąb porowatych osadów. Rozkładające się pod wpływem ciepła sole "kruszą" nagromadzone siarczany, które w dużych ilościach odrywają się od podłoża. Zawarte w FAUCH 400 sole rozpadają się nie pozostawiając na czyszczonej powierzchni żadnych osadów.

Sposób użycia

Koncentrat FAUCH 400 należy przed użyciem rozcieńczyć w proporcji 1:25 np. 0,2 litra środka FAUCH 400 wymieszać z 5 litrami wody. Możliwe są inne warianty rozcieńczenia, jak również zastosowanie koncentratu bez rozcieńczania. Wyłączyć palnik kotła i poczekać aż temperatura wody w kotle spadnie do ok. 50°C. Usunąć luźne osady. Przed użyciem kilkakrotnie wstrząsnąć pojemnikiem z FAUCH 400, a następnie ściany paleniska kotła pokryć środkiem za pomocą zestawu natryskowego np. typu ogrodowego. Przez 5 - 15 minut dać możliwość wniknięcia środka w głąb nagromadzonych osadów. Włączyć palnik i doprowadzić kocioł do temperatury około 80°C utrzymując ją przez okres 5 - 20 minut. Wyłączyć palnik kotła. Teraz można w sposób mechaniczny usunąć pozostające jeszcze osady przy pomocy odkurzacza, czy też szczotki.

 Środki ostrożności

Przechowywać z dala od dzieci. Unikać kontaktu z artykułami spożywczymi. Nie należy spryskiwać części elektrycznych kotła i palnika.

Opakowania handlowe

1 (1l.) kg butelka z atomizerem

 

 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl